Co się dzieje z japońskim straconym pokoleniem (Dział Zagraniczny Podcast#112)

1

Gość: Antoni Słodkowski

Pęknięcie bańki spekulacyjnej w latach 90. w Japonii przetrąciło kariery zawodowe wchodzących na rynek młodych ludzi, nazwanych „straconym pokoleniem”. Co dziś dzieje się z milionem wciąż żyjących poza tradycyjnym modelem pracy i czy z powodu pandemii ten los może dotknąć dzisiejszych absolwentów?

O pułapkach japońskiego rynku opowiada Antoni Słodkowski: korespondent Financial Times w Tokio i zdobywca nagrody Pulitzera z 2019 r. w kategorii „dziennikarstwo międzynarodowe”.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

1 KOMENTARZ

  1. Podcast na najwyższym poziomie. Z chęcią posłuchałbym jeszcze materiałów konkretnie z Japonii. Sam zastanawiałem się, czy taki wspomniany 25-letni europejczyk ma w ogóle szansę na przebicie się przez panujące tam wymagania w zawodach ze specjalizacją, jak gameDev, czy animacja. Słyszałem nieraz o przypadkach, że w Japonii po prostu często obcokrajowcy zatrudniają obcokrajowców, może właśnie przez podobne, wyuczone standardy (?). Pozdrawiam Panów serdecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here