Czy Izrael staje się mniej religijny (Dział Zagraniczny Podcast#094)

8

Gość: Konstanty Gebert

Rząd zapowiedział odebranie Naczelnemu Rabinatowi Izraela monopolu na decydowanie o koszerności. Religijni zwierzchnicy kraju alarmują, że zniszczy to jego charakter, ale coraz większa część obywateli chce bardziej laickiego państwa, co proponują już nawet ultranacjonalistyczni politycy.

O związkach religii i demografii w Izraelu opowiada Konstanty Gebert: dziennikarz i tłumacz, publikujący między innymi w „Gazecie Wyborczej”.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

8 KOMENTARZE

  1. Odcinki o Izraelu są zawsze bardzo interesujące. Ciekawe jak mało wiem o tak bliskim nam kraju jak Izrael.

    Btw. katecheta z XXI LO – Przemysław Szewczyk jest szefem Domu Wschodniego i spędza bardzo dużo czasu w krajach północnej Afryki i Bliskiego Wschodu. Był podobno w Libanie w czasie wybuchu w porcie. Może fajnie było by z nim porozmawiać?

  2. Świetny odcinek, kwestia sporu wokół koszerności karczochów w oliwie rozbawiła mnie do łez. 😀

  3. Świetnie się słucha Pana Konstantego Geberta, mógłby nagrywać swój podcast 🙂

  4. Ciekawy odcinek, niemniej szkoda, że pan Gebert nic nie powiedział o żydach mesjańskich ani o obecnym segregacjonizmie społecznym w Izraelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here