Czy Dalajlama przerwie cykl reinkarnacji (Dział Zagraniczny Podcast#041)

2

Gość: Krzysztof Renik

Odradzania się w kolejnych pokoleniach jest jedną z podstaw wiary tybetańskiego buddyzmu. Ale jego najwyższy przywódca duchowy Dalajlama, który właśnie skończył 85 lat, przygotowuje rodaków na przerwanie swojej trwającej od 600 lat reinkarnacji. Dlaczego zdecydował się zerwać z tradycją i co to oznacza dla przyszłości jego narodu?

O tybetańskich wierzeniach opowiada Krzysztof Renik: wieloletni korespondent polskich mediów w Azji Południowej i autor książek o buddyzmie.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

2 KOMENTARZE

  1. Chyba najlepszy jak dotąd rozmówca jeśli chodzi o tempo i kadencję wypowiedzi. Ani razu nie musiałem cofać odtwarzania, żeby złapać stracony wątek czy niedosłyszaną informację, co w odcinkach z gośćmi jest dla mnie, w różnym stopniu, niestety normą. (A temat jak zwykle mega ciekawy, ale to już akurat oczywistość.)

  2. Zgadzam się, że Krzysztof w czołówce – słychać lata doświadczenia w radiu, świetny mówca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here