Dlaczego w Boliwii wszyscy sobą gardzą (Dział Zagraniczny Podcast#030)

4

Gość: Radosław Powęska

Po kontrowersyjnych wyborach prezydenckich w październiku, z Boliwii musiał uciekać jej wieloletni przywódca Evo Morales, a głosowanie zostanie powtórzone w maju. Teraz z jednej strony sceny politycznej padają zarzuty o rasizm, a z drugiej o satanizm. To pokłosie uśpionych przez lata, a teraz powracających ze zdwojoną siłą podziałów etnicznych, które przypominają, że Boliwia to w zasadzie dwa państwa wciśnięte w jedno.

O trudnych relacjach społecznych tego kraju opowiada pracujący w nim konsultant ONZ, dr Radosław Powęska.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

4 KOMENTARZE

  1. Świetna rozmowa i kompleksowe omówienie tematu. Szczególnie podobał mi się styl, w jaki rozmowa była prowadzona – przeplatanie aktualnych wydarzeń z historycznym tłem, ale w taki sposób, że nie sposób było się pogubić. I odpowiednia długość odcinka – poprzednie były zdecydowanie zbyt krótkie 😉

  2. Bardzo ciekawy odcinek. Cieszymy się, że w końcu ten o Boliwii udało się nagrać. Dużo informacji już znaliśmy, ale to historyczne jest bardzo ciekawy. Też uważam, że odcinki mogą trwać około godziny.

  3. Ciekawy podcast i rozmowa. Temat o Boliwii to moj pierwszy tutaj odsłuchany. Mam kolegę Polaka – księdza misjonarza, który aktualnie mieszka i pracuje wśród Indian, głosząc Chrystusa. Dlatego z jeszcze większym zaciekawieniem słuchałem informacji i porównywałem je z tym co opowiadał mi kolega.
    Pozdrawiam.

  4. Cieszę się, że pierwszy odcinek Cię zaciekawił, mam nadzieję, że nie ostatni. 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here