Czy Szwajcarzy oswoili się z inwigilacją (Dział Zagraniczny Podcast#088)

2

Gościni: Agnieszka Kamińska

Obywatele Szwajcarii zatwierdzili w referendum kontrowersyjne prawo antyterrorystyczne, które pozwala policji na stosowanie sankcji wobec osób, przeciw którym nie ma dowodów, że popełniły przestępstwo. Wcześniej Szwajcarzy zgodzili się też, żeby mogły ich szpiegować firmy ubezpieczeniowe, rośnie także ilość przypadków inwigilacji ze strony służb, ale i pracodawców. To ogromna zmiana w kraju, który jeszcze kilka lat temu zabraniał zakładania podsłuchów bez względu na okoliczności.

O alpejskim postrzeganiu bezpieczeństwa i prywatności opowiada Agnieszka Kamińska: reporterka, autorka książki „Szwajcaria. Podróż przez raj wymyślony” i bloga I’m not Swiss.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

2 KOMENTARZE

  1. Szwajcaria była zawsze krajem policyjnym. Kilkadziesiąt lat wcześniej było jeszcze gorzej, tu wspomnę o Emigrantach z Włoch oraz innych krajów, ich rodzin i dzieci.

  2. Szwajcaria była zawsze krajem policyjnym. Kilkadziesiąt lat wcześniej było jeszcze gorzej, tu wspomnę o Emigrantach z Włoch oraz innych krajów, ich rodzin i dzieci.
    Tak jak wówczas traktowano tych ludzi i ich rodziny dziś jest nie do pomyślenia. Polecam popytać wśród starszych Emigrantów, również Polaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here