Dlaczego w Nigerii masowo porywa się uczniów i studentów (Dział Zagraniczny Podcast#077)

1

Gość: Jędrzej Czerep

W najludniejszym kraju Afryki oburzenie wywołuje porwanie kilkudziesięciu studentów. To kolejne takie zdarzenie w ciągu kilku tygodni, bo masowe uprowadzenia z placówek edukacyjnych stały się dochodowym biznesem. Tym bardziej, że miejscowe władze wolą z przestępcami negocjować, niż zwalczać ich siłą.

O nigeryjskim kryzysie bezpieczeństwa opowiada dr Jędrzej Czerep, analityk ds. afrykańskich w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

1 KOMENTARZ

  1. Czyli dla pieniędzy ale też i dla… zabawy? Nie wybrałbym się na studia do kraju, w którym groziłoby mi niebezpieczeństwo porwania.

    Jestem w szoku, że ktoś byłby w stanie porwać człowieka by uzyskać $20. To pokazuje, ile warte jest życie człowieka i do czego mogą posunąć się ludzie dla pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here