Kiedy w Kirgistanie przestaną porywać kobiety na żony (Dział Zagraniczny Podcast#064)

3

Gościni: Ludwika Włodek

UWAGA: odcinek zawiera opisy przemocy seksualnej.

W kirgiskim popie wybijają się feministyczne treści, a Kirgizki nawet w siarczysty mróz urządzają demonstracje w obronie swoich praw. Ale równocześnie władzę zdobywa z przytłaczającym poparciem polityk, który chce umacniania tradycyjnych wartości.

O wyzwaniach stojących przed kirgiskimi kobietami opowiada dr Ludwika Włodek: kierowniczka specjalizacji Azja Środkowa w Studium Europy Wschodniej i Azji Środkowej Uniwersytetu Warszawskiego, oraz autorka książki „Wystarczy przejść przez rzekę”.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

3 KOMENTARZE

  1. Swietny odcinek. Niestety, u nas poziom zacofania w spoleczenstwie momentami porownywalny.

  2. Hmmm, wydaje mi się jednak, że kobiety nie tyle nie chcą zostawać na wsi, bo nie ma tam mężczyzn z którymi można by porozmawiać o literaturze (hmmmm), ale przed wszystkim dlatego, że życie na wsi, nawet przy współczesnych udogodnieniach, jest po prostu cięższe. Serio.

  3. Racja, ale to raczej był wpisujący się w to przykład, a nie jedyny powód – przynajmniej ja tak to zrozumiałem.

    Pzdr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here