Czemu Dżakarta tonie (Dział Zagraniczny Podcast#060)

2

Gość: Paweł Cywiński

Co roku o tej porze, Dżakartę zalewają katastrofalne powodzie. To śmiertelne zagrożenie dla mieszkańców miasta, które już za dekadę ma być najludniejszym na świecie. Czy rozwiązaniem może być mająca się zacząć za kilka miesięcy przeprowadzka stolicy na inną wyspę?

O problemach Indonezji z nadmiarem (a równocześnie brakiem) wody opowiada Paweł Cywiński z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

2 KOMENTARZE

  1. Cywiński! Ile razy go słucham (czy to o migrantach czy o turystach czy języku, czy islamie czy o korupcji w malezji czy teraz o powodziach), za każdym razem poznaje tyle nowych rzeczy i tyle nieoczywistych perspektyw. Ogromna wiedza i ogromna empatia. Super temat, super podcast, super gość. Dziękuję Panie Macieju!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here