Dokąd Armenię prowadzi lider o wielkim ego (Dział Zagraniczny Podcast#044)

4

Gość: Ewa Polak

Przez trzy dekady niepodległości, Armenia była prywatną własnością zblatowanych z rządem oligarchów. Niespodziewanie dla wszystkich, ten układ został półtora roku temu obalony w pokojowej rewolucji. Ale co zmieniło się w kraju od tamtej pory, a co wydaje się być niezmienne bez względu na to, który lider akurat stoi na czele rządu?

O ormiańskich nadziejach i rzeczywistości opowiada Ewa Polak, analityczka i antropolożka polityki krajów byłego ZSRR.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

4 KOMENTARZE

  1. Rewelacja. Wspaniale opowiedziane. Pani Polak ma ogromną wiedzę – chylę czoło, ale też niezwykle ciekawie opowiada. Ten podcast wybrałam, bo byłam ciekawa zmian zachodzących w tej części świata. Na Pana stronę trafiłam dzięki moim dzieciom, które słuchają/czytają już od dłuższego czasu regularnie. Ja słucham od niedawna (wybieram losowo temat, przerobiłam dopiero kilka), zawsze z zainteresowaniem, a po wysłuchaniu – z wielkim zadowoleniem opowiadam innym. Żaden podcast mnie nie zawiódł. Wszystkie przygotowane i opowiedziane perfekcyjnie. Powodzenia!

  2. Dziękuję bardzo i proszę w takim razie koniecznie pozdrowić ode mnie dzieci!

  3. Zaskoczyło mnie, że w półtoragodzinnej rozmowie, wielokrotnie zahaczającej o Górski Karabach, nie padła ani razu nazwa Artsach – czy ona po prostu nie funkcjonuje w polskojęzycznym użyciu, czy też ma może jakiś ładunek polityczny i jest jakiś poważny powód, by jej unikać?

    I nie wiem, czy się nie przesłyszałem, ale padło chyba, że w Zgromadzeniu Narodowym Armenii jest 105 miejsc, tymczasem polska i ormiańska Wikipedia mówi o 131, angielska o 132, a na http://www.parliament.am/deputies.php?lang=eng numerki lecą do 132 (ale może są między nimi przerwy)… Kto ma rację?!

  4. Co do liczby, to być może to przejęzyczenie, nie pamiętam tego fragmentu. Jeżeli chodzi o nazwę, to po prostu w Polsce praktycznie ona nie funkcjonuje, przeciętny słuchacz na słowo „Artsach” nie ma żadnych skojarzeń, a z kolei „Górski Karabach” miał już szansę słyszeć.

    Pzdr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here