Dlaczego król Hiszpanii uciekł z kraju (Dział Zagraniczny Podcast – Odcinek Solowy#012)

8

Juan Carlos, emerytowany hiszpański monarcha, opuścił na stałe ojczyznę. Jest podejrzewany o przyjmowanie łapówek, choć nic mu za to nie grozi, bo czynów dopuszczał się podczas zasiadania na tronie, gdy chronił go całkowity immunitet. Wyjeżdżając, próbuje ratować prestiż swojego syna i następcy, choć równocześnie pogrąża własną reputację. A wszystko z powodu zamiłowania do luksusu oraz kochanek nieroztropnie rozmawiających z byłymi pracownikami służb specjalnych.

W odcinku wykorzystałem fragment utworu: Manolo Escobar – Moderno, pero Español

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

8 KOMENTARZE

  1. Świetny podcast! Jak najwięcej „odcinków specjalnych” o krajach hiszpańsko- i portugalskojęzycznych. PS. Dziękuję za przypomnienie emocji z ME. Możliwość obserwowania wtedy Hiszpanów – bezcenna 🙂

  2. Rewelacyjny odcinek! Gratuluję łatwości z jaką przekazujesz informacje oraz umiejętności wplatania w nie własnych wspomnień i doświadczeń. Więcej!

  3. świetny odcinek
    Wysłałem znajomemu który mieszkał w Hiszpanii w tym samych latach co ty, potwierdził że tak było 😉

  4. Kolejny cudny podkast! Uprzyjemniał robienie notatek z psychologii społecznej na egzamin :D. Muzyka w przejściach była bardzo urocza. Tak samo dobrze słuchało się podkastu o Nowej Kaledonii czy Uzbekistanie. Świetna praca, bardzo szanuję i bardzo dziękuję za takie treści! Słucham też codziennie na Instagramie :). Kiedyś wspomniałeś coś o poszerzaniu treści Działu na mniej znane dla Polaków obszary Europy, świetnie byłoby usłyszeć coś o krajach bałtyckich, np. Łotwie. Miłego dnia i pozdrawiam!

  5. Maćku, 10/10. Świetnie się słucha. Poprosimy więcej podcastów utrzymanych w tej konwencji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here