Czy Nowa Kaledonia ogłosi niepodległość (Dział Zagraniczny Podcast#047)

2

Gość: Karolina Kania

Już w październiku część Unii Europejskiej będzie decydować o secesji. Tyle, że wyborcy będą oddawać głosy 15 tys. kilometrów od kontynentu, bo chodzi o Nową Kaledonię, formalnie francuskie terytorium zamorskie na Pacyfiku. Jej mieszkańcy muszą zdecydować, czy wolą postawić na kulturową niezależność, czy ogromne dopłaty od Paryża, pozwalające im na stopę życiową rzadko spotykaną w regionie.

O skomplikowanych relacjach społecznych Nowej Kaledonii opowiada Karolina Kania: prowadząca tam od lat badania terenowe etnolożka i antropolożka kultury, autorka bloga EthnoPassion.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

2 KOMENTARZE

  1. Dziękuję autorce za przybliżenie i poznanie nowego kraju, Nowej Kaledonii (oby im się udało). Życzę im mądrej decyzji. Trzymam kciuki. Po odsłuchaniu podcastu czuję się, jakbym przeczytała wiele materiałów. Pozdrawiam

  2. Zapraszam również na bloga Karoliny, tam więcej informacji na temat Nowej Kaledonii.

    Pzdr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here