Jak się przewozi kokainę z Ameryki Południowej do Europy (Dział Zagraniczny Podcast – Odcinek Specjalny#011)

6

Koronawirus spowodował kilka zmian na rynku najbardziej luksusowego narkotyku świata. Kokaina w detalu znacznie podrożała, choć ceny jej głównego składnika koki, równocześnie poleciały na łeb. Za jej przemyt do Europy znów wzięli się Hiszpanie, którzy przed laty pierwsi sprowadzali ją tu w hurtowych ilościach. A narkotykowa trasa z Nowego Świata na Stary Kontynent wiedzie obowiązkowo przez Afrykę Zachodnią.

Z powodu popieranej przeze mnie całym sercem akcji #Zostańwdomu i wyczerpania nagranych zawczasu rozmów, następne kilka odcinków podcastu będzie miało inną formę niż dotychczasowa – wyjątkowo będę występował przed mikrofonem solo, a do wywiadów z gośćmi powrócę, gdy tylko sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawie. Co, mam nadzieję, nastąpi jak najszybciej.

W odcinku wykorzystałem fragment utworu:

Eric Clapton – Cocaine

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

6 KOMENTARZE

  1. „ Z powodu popieranej przeze mnie całym sercem akcji #Zostańwdomu i wyczerpania nagranych zawczasu rozmów, następne kilka odcinków podcastu będzie miało inną formę niż dotychczasowa – wyjątkowo będę występował przed mikrofonem solo…”
    z całym szacunkiem dla wywiadów, odcinki solo są rewelacyjne i mogło by tak zostać.
    Spójny plan historii, genialna narracja i ciekawe dygresje. Trafiłem tu Ok 2 msc. temu i przesłuchałem wszystko co było do odsłuchania. Teraz wyczekuje tylko czwartków ! Dzięki, tak trzymaj Polskiego słuchacza to interesuje!

  2. no i doczekałem się, nowy odcinek i nowy zastrzyk wiedzy, nie mogłem się już doczekać.

  3. Dziękuję, ale formuła będzie się teraz uzupełniać: standardem będą wywiady, a odcinki solowe będą się pojawiały dodatkowo co jakiś czas.

    Pzdr!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here