Gdzie wyroki za morderstwo i handel narkotykami nie przeszkadzają w rządzeniu (Dział Zagraniczny Podcast – Odcinek Specjalny#008)

5

Prezydent Surinamu Dési Bouterse nie jest przykładem praworządności: przed laty został skazany przez sąd w Hadze za przemyt kokainy, a zaledwie kilka miesięcy temu usłyszał wyrok we własnej ojczyźnie za morderstwo kilkunastu osób. W dodatku niedawno okazało się, że jego rząd de facto ukradł z banków 100 mln dolarów. Mimo to polityk (a trzy dekady temu krwawy dyktator kraju) jest właśnie na najlepszej drodze, żeby w przyszły poniedziałek ponownie wygrać wybory.

Z powodu popieranej przeze mnie całym sercem akcji #Zostańwdomu i wyczerpania nagranych zawczasu rozmów, następne kilka odcinków podcastu będzie miało inną formę niż dotychczasowa – wyjątkowo będę występował przed mikrofonem solo, a do wywiadów z gośćmi powrócę, gdy tylko sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawie. Co, mam nadzieję, nastąpi jak najszybciej.

W odcinku wykorzystałem fragment utworu:

Ronald Snijders – Kaseko Attack

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

5 KOMENTARZE

  1. Dziękuję za kolejną opowieść. Naprawdę znakomicie się tego słucha. Na takie odcinki jakie powstają w trakcie pandemii od dawna czekałem, więc tym bardziej się cieszę, że ta forma pozostanie w przyszłości.

  2. Osobiście wolę formę prezentowaną w odcinkach specjalnych – pełen konkret i uporządkowana struktura wypowiedzi od początku do końca. I przede wszystkim ma się kontrolę, że najważniejsze rzeczy zostały powiedziane, a nie że rozmówca odpłynął w niezaplanowanym i nieistotnym kierunku. Pandemia zmieniła odcinki Działu Zagranicznego na plus!

  3. Fantastyczny odcinek. Dziękuję! Zgadzam się z Karolą – odcinki specjalne są bardzo konkretne i ustrukturyzowane i taka forma mi odpowiada. Dział Zagraniczny odkryłam podczas pandemii i odcinki „specjalne” są dla mnie „normalne”. Proszę o jak najwięcej podcastów o Ameryce Łacińskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here