Jak przypadkowy człowiek został prezydentem Peru (Dział Zagraniczny Podcast – Odcinek Specjalny#003)

9

Równo 30 lat temu przywódcą Peru został nikomu wczesniej nieznany człowiek, który zamienił kraj w dyktaturę. Po jego obaleniu, każdemu kolejnemu prezydentowi stawiano zarzuty korupcyjne: dwóch czeka na procesy w aresztach, jeden ukrywa się zagranicą, a inny popełnił samobójstwo. W takich okolicznościach na czele Peru stanął zupełnie przypadkowy człowiek, który dziś jest najpopularniejsza głową państwa w całej Ameryce Łacińskiej.

Z powodu popieranej przeze mnie całym sercem akcji #Zostańwdomu i wyczerpania nagranych zawczasu rozmów, następne kilka odcinków podcastu będzie miało inną formę niż dotychczasowa – wyjątkowo będę występował przed mikrofonem solo, a do wywiadów z gośćmi powrócę, gdy tylko sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawie. Co, mam nadzieję, nastąpi jak najszybciej.

W odcinku wykorzystałem sampel z utworu:

🎶 Dengue Dengue Dengue! – Chichón

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

9 KOMENTARZE

  1. Witam ,dziękuje ci za twoją pracę włożoną w ten podcast, aczkolwiek piszę ten komentarz by wyrazić mój zachwyt solo odcinkami i zachęcić cię do robienia podobnych materiałów już po pandemii.
    Po odsłuchaniu wszystkich twoich odcinków to właśnie te słucham po dwa razy.
    Dziękuje i pozdrawiam.

  2. Kawał dobrej roboty, jak zawsze! <3 a format solowy jest nie mniej atrakcyjny od wywiadów 😉 różnią się między sobą charakterem, ale nie jakością

  3. Byłem w Peru w 2016 roku tuż przed wyborami. Miałem wrażenie, że Kuczyński nikogo tam nie obchodzi, a ludzie w rozmowach wyłącznie atakowali albo bronili Keiko. Kapitalny materiał, rób dalej dobrą robotę. 🙂

  4. Wspaniała robotaSłucham powoli wszystkich Twoich podcastów – tych indywidualnych i tych w formie wywiadów –

  5. Gratuluję jakości! Każdy odcinek specjalny jest jak dobra powieść z audiobooka, wciąga od początku do końca i przybliża nieznane. Nie wiedziałam, że takie tematy mnie interesują („Polskiego czytelnika to nie interesuje” :). Poza tym bardzo przyjemnie słucha się Pańskiego głosu. Dziękuję i proszę o kolejne odcinki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here