Dlaczego DiCaprio musiał oddać Oscara, czyli największa afera korupcyjna na świecie (Dział Zagraniczny Podcast#011)

4

Gość: Paweł Cywiński

„Wilk z Wall Street” Martina Scorsese był oparty na prawdziwej historii, ale jeszcze lepsza okazuje się ta, która wydarzyła się w tle jego kręcenia. Film nigdy by nie powstał, gdyby nie pieniądze od azjatyckich inwestorów: dziś wiadomo już, że pochodzące z rozgrabionego państwowego funduszu inwestycyjnego Malezji. Złodzieje, w tym premier kraju, za ukradzione miliardy dolarów kupowali tysiące sztuk drogocennej biżuterii, wyprawiali amerykańskim celebrytom najdroższe imprezy w Las Vegas i obsypywali ich prezentami, np. podarowali znanej modelce przezroczysty fortepian.

O najważniejszych bohaterach tej afery, oraz łączących ich telenowelowych związkach, opowiada Paweł Cywiński: orientalista z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

4 KOMENTARZE

  1. O, to wynoszenie kosztownosci z domu kojarzy mi sie z podobna sytuacja w Peru, po aresztowaniu Vladimiro Montesinos, asesora bylego prezydenta A. Fujimori – koleckcja najdorozszych zegarkow jakie tylko mozna sobie wyobazic… Zlota bizuteria na kilogramy.. Jak to bylo z tym, ze do polityki idzie sie sluzyc ludziom a nie wzbogacac sie?.. xD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here